Čo sa stane ak nanesiem silnú vrstvu na pokožku?

Roztok obsahuje bronzér (prvok spôsobujúci východzí odtieň zhnednutia) a pokiaľ je nanesený v príliš silnej vrstve, môže zablokovať chemické reakcie DHA, alebo môže prísť k prílišnej absorpcii a tým i k nerovnomernému zhnednutiu.

Môžu Tanline používať i klienti s citlivou pokožkou?

Pokiaľ sa u Vášho klienta vyskytujú obavy, že má citlivú pokožku, odporúčame 24 hodín pred nástrekom previesť test k zisťovaniu alergických reakcií ( patch test ).

Ako dlho by sa klient po nástreku nemal sprchovať?

Počkajte aspoň 5 - 8hodín, pokiaľ možno ešte dlhšie. Po nástreku dochádza k procesu aktívneho hnednutia. Úplný cyklus bude pokračovať celých 24 hodín, ale najaktívnejšie obdobie hnednutia trvá 5 – hodín od doby nástreku. Nedá sa jednoznačne stanoviť, kedy je proces pri konci, pretože každá pokožka je iná a existuje mnoho premenných. Ak sa rozhodnete osprchovať príliš skoro, zabrzdíte tým plný rozvoj opálenia. Znovu opakujem, čím dlhšie, tým lepšie. Ak je nástrek prevedený popoludní alebo večer, so sprchovaním počkajte až do budúceho rána. Pokiaľ si v tomto prípade dáte svoju pravidelnú podvečernú sprchu, bránite tým vývoju opaľovacieho procesu.

Na slnku sa mi robia pehy. Urobia sa mi pehy aj po aplikácii Tanline?

Nie. Opaľovacia zmes Tanline neobsahuje nič, čo by pôsobilo na tvorbu ďalších pieh. V skutočnosti sa vo väčšine prípadov darí efekt pieh a kožných škvŕn potlačiť, pretože oblasti so svetlou kožou a nízkou pigmentáciou stmavnú a tým sa dosiahne rovnomernejšie zafarbenie celej pokožky.

Potrebuje klient po aplikácii umelého opálenia ochranu pred slnkom?

Ochranu pred slnkom odporúčame za všetkých okolností.

Ako dlho trvá procedúra nástreku?

Celá procedúra netrvá dlhšie ako 5 minút.

Ako dlho opálenie vydrží?

V závislosti od typu pokožky opálenie vydrží 7 až 10 dní. Ako pri opaľovaní na slnku, i umelé opálenie postupne vybledne, pokiaľ nepríde k ďalšiemu nástreku.

Dosiahne klient lepšieho opálenia, pokiaľ procedúru absolvuje v jednom dni dvakrát?

Nie, aplikácia dvakrát po sebe nedá DHA možnosť, aby v relatívne krátkom intervale medzi oboma procedúrami mohla i vyššie popísaná reakcia prebehnúť dvakrát po sebe.

Príde k sfarbeniu pokožky do oranžova?

Nie! V minulosti spôsobovali samoopaľovacie prostriedky u mnohých jedincov neprirodzené oranžové odtiene a dokonca sa vytvárali i pruhy. Väčšina týchto nežiadúcich efektov bola spôsobená nevhodnými alebo neúčinnými technológiami. Pri ručnom použití krémov alebo emulzií obvykle dochádza k tomu, že pokožka musí absorbovať nadbytočné množstvo prípravku. Nadbytočné množstvo prostriedku použitého pri jednej aplikácii môže pokožke prepožičať oranžový odtieň. Neprirodzene tmavé škvrny sa tiež môžu objavovať v oblastiach výskytu suchej kože alebo tam, kde je vrstva kože silnejšia, napríklad okolo lakťov, kolien alebo kĺbov prstov, pretože tieto oblasti majú tendenciu absorbovať viac krému.

Vzniká u ľudí s ochlpením na nohách/pažiach/ nerovnomerné zafarbenie, spôsobené prítomnosťou chlpov?

Nie. Zmes rozprášená nástrekom preniká až za chlpy a dosahuje tak absolútne rovnomerného výsledku. Naše zaškolenie vám ukáže, ako tieto prienikové techniky zvládať.

Bude mať klient po nástreku pocit lepkavosti?

Nie, ale nástrek sa prvú hodinu po aplikácii samozrejme uvedomovať budete, kým sa produkt usadí a aktivuje. Potom sa pokožka ukľudní a akýkoľvek pocit lepkavosti zmizne. Aktívna ingrediencia DHA je zmesou prírodných cukrov. A nezabudnite, že nástrek je vlastne jemná hmla. Akonáhle klient uschne, bude mať pocit vláčnej a sviežej pokožky.

Je nástrek mokrý?

Keď je procedúra nástreku pri konci, väčšina rozprašovanej zmesi je už zaschnutá , ale pár vlhkých miest sa samozrejme vyskytnúť môže. Tie však rýchlo uschnú a váš klient sa môže behom niekoľkých minúť obliecť. Pokiaľ si klienti aj tak sťažujú, že majú pocit lepkavosti alebo vlhka, môže to byť spôsobené tým, že nanášate príliš silnú vrstvu zmesi.

Ako dlho po procedúre môže klient znova športovať?

Šport a následnú sprchu by ste mali absolvovať pred samoopaľovacou procedúrou, nie po nej. Hnedé kvapôčky, ktoré vidíte, sú výsledkom aktívneho procesu hnednutia. Behom tejto fáze sa nadmernej telesnej námahe radšej vyhnite. Nerešpektovanie tejto rady by mohlo ovplyvniť i výslednú farbu vášho opálenia. Počkajte aspoň osem hodín a potom sa budete môcť bez problémov osprchovať alebo pohybovať ako obvykle.


 
design by 4web@huu.sk