Ako nástrekové opaľovanie funguje?


Pokožku tvoria dve hlavné vrstvy: vonkajšia pokožka (epidermis) a vnútorná koža, škára (dermis). I keď hovoríme o opaľovaní na slnku alebo o samoopaľovaní, všetok proces sa týka vonkajšej pokožky.

Vonkajšiu pokožku rovnako tvoria dve vrstvy. Opaľovanie na slnku pôsobí na jej spodnú vrstvu, stratum basale (základná vrstva). Naopak väčšina dnešných samoopaľovacích výrobkov pôsobí na najvrchnejšiu vrstvu pokožky, stratum corneum ( vrstva rohoviny ). Na trhu je dnes k dispozícii niekoľko druhov samoopaľovacích výrobkov.

DHA je bezfarebný cukor, ktorý reaguje s odumretými bunkami vo vrstve rohoviny vonkajšej pokožky (epidermis). Pri tejto reakcii dochádza k zmene farby. Od počiatočnej aplikácie si túto zmenu koža obvykle podrží päť až sedem dní. DHA sa v kozmetických prípravkoch používa už takmer 30 rokov a u FDA (Úrad pre kontrolu potravín a liečiv – Food and Drug Administration ) bol zaregistrovaný už v roku 1973.

Okrem schopností stmaviť pokožku sa DHA taktiež používa ako emulgátor, zvlhčovadlo a fungicid (prostriedok na ničenie pliesní). V kozmetickom priemysle je DHA považovaný za bezpečný a vhodný prostriedok, ktorý sa používa k zmene farby kože.

Každý deň sa z povrchu kože odlupujú alebo odierajú milióny odumretých buniek, a tak je možné tvrdiť, že každých 35 až 45 dní sa nám tvorí celkom nová epidermis. To je tiež dôvod, prečo opálenie vzniknuté umelou cestou bledne. Rovnako ako sa odierajú odumreté bunky, mizne i efekt Vášho opálenia.

Z tohto dôvodu doporučujeme , aby ste, pokiaľ si svoje „opálenie“ chcete udržať, nástrekovú procedúru opakovali jedenkrát za týždeň, prípadne za štrnásť dní. Pokožka sa prirodzenou cestou obnovuje každých 28 dní. Každý týždeň sa odlúpe 25% kože, čo má za dôsledok, že Vaše opálenie bledne. Samoopaľovacie nástreky pôsobia len na vrchných 25 % kože. Použitie zvlhčovača, ktorého funkcia tkvie v predĺžení efektu zhnednutia, umožňuje podržať si úroveň opálenia pre dlhšiu dobu. Pokiaľ sa deň pred nástrekom zbavíte odumretej pokožky a odstránite odumreté bunky, dosiahnete tým rovnomerného nánosu farby a efekt samoopaľovania tým vylepšíte a predĺžite.


 
design by 4web@huu.sk